Wpisy Komentarze

Zapiski z Chin » Wpisy archiwalne

Na dobry humor – taksówka ;-)

Na dobry humor – taksówka ;-)

Mineły raptem dwa tygodnie a ja znów zawitałem w Shenzhen. Pogoda jeszcze ładniejsza, miła odmiana po mojej zeszłotygodniowej wyprawie na spotkania do prowincji Shandong (zimno, deszczowo/śnieżnie i pochmurnie), jak i krótkim przystanku w Szanghaju (także deszczowo). Tymczasem prowincja Guandong przywitała mnie temperaturą grubo powyżej 25 stopni. Cóż było więc robić – zacząłem się pocić i tęsknić (odrobinę) za chłodym Szanghajem 😉 Dzięki taksówkom w Shenzhen nie zapomniałem, jaki dzień tygodnia (patrz: poprzedni wpis), więc ze … Czytaj wpis »

Wpis z kategorii: Chiny

Taksówki na południu

Taksówki na południu

Jako że ten tydzień spędzam na spotkaniach w fabrykach na południu Chin (Kanton – Guangzhou, Shenzhen), to i sporo czasu spędzam w samochodach, a co za tym idzie – także w taksówkach. I tak siedząc sobie w tych taksówkach, obserwujac co też się dookoła dzieje i ciesząc się, że choć przez chwilę mogę posiedzieć w klimatyzowanym samochodzie, różne rzeczy zwracają moją uwagę. ———————- Taksówki w Guangzhou W Guangzhou uwagę moją zwróciła informacja dla pasażerów. Otóż zgodnie z … Czytaj wpis »

Wpis z kategorii: Chiny

Wspomnień czar – Welcome to Beijing!

Wspomnień czar – Welcome to Beijing!

Słowo się rzekło (w poprzednim wpisie), więc i słów kilka o obchodach Chińskiego Nowego Roku 🙂 Tym razem udało mi się zgłębić tajniki dodawania na stałe napisów do klipów wideo, więc wraz z Heleną przetłumaczyliśmy dla Was – Czytelnicy (Widzowie) poniższy klip – który był jednym z wielu w trakcie noworocznego programu. Oprócz skeczów można było posłuchać muzyki, śpiewu; można było podziwiać akrobatów, występ magika – słowem dla każdego coś miłego. Żeby jednak nie przedłużać … Czytaj wpis »

Wpis z kategorii: Chiny