Wpisy Komentarze

Autor

Witam wszystkich serdecznie,

 

Nazywam się Wojciech Szymczyk i od 2005 roku mieszkam i pracuję w Chinach. W Państwie Środka znalazłem się jako stypendysta rządu polskiego, zgłębiając język chiński w szanghajskim Uniwersytecie Fudan. Po rocznym stypendium podjąłem decyzję o pozostaniu w Chinach.

Pracowałem w Chinach od 2006 między innymi dla firm: Komandor, Tuplex, Cersanit/Rovese jako osoba odpowiedzialna za zakupy/sourcing. Współpracowałem także z mniejszymi polskimi firmami służąc moją pomocą w negocjacjach z chińskimi firmami. Jestem autorem opracowań dotyczących Chin dla PARP oraz PAIiIZ. Od 2014 roku posiadam certyfikat CPSM (Certified Professional in Supply Management) nadany przez amerykański Institute for Supply Management.

Obecnie pracuję w Chinach dla polskiej firmy z branży automotive, zarządzając 300 osobowym zakładem produkcyjnym, dostarczającym produkty do najbardziej wymagających klientów z branży samochodowej.

 

—–

Żebyś Drogi Czytelniku nie czuł się zagubiony na mojej stronie, pozwól, że pokrótce omówię poszczególne zakładki:

 

  • Home – to główna strona ‘Zapisków z Państwa Środka‘, od tej strony rozpoczynasz wizytę na mojej stronie.
  • Zdjęcia – to galeria zawierająca wybrane przeze mnie zdjęcia z Chin. Przez tych kilka lat mojego mieszkania w Chinach zrobiłem ich całą masę, stąd też konieczność wyboru tylko niektórych z nich.
  • Subskrypcja – z racji na moje liczne obowiązki wpisy na blogu nie ukazują się regularnie. Jeśli chcesz być powiadamiany mailowo o każdym nowym wpisie, skorzystaj z tej zakładki i postępuj zgodnie z wskazówkami. Proces subskrypcji jest prosty: jedynym wymaganiem jest posiadanie adresu mailowego, na który otrzmywać będziesz powiadomienia o nowych wpisach.
  • Mapa strony – to strona zawierająca wszystkie wpisy zebrane w jednym miejscu. Uporządkowane są one chronologicznie od najnowszego do najstarszego. Dodatkowo znajdziesz tutaj także wszystkie słowa/wyrażenia kluczowe, jakich używałem przy pisaniu kolejnych wpisów.
  • Kontakt – ta strona umożliwia kontakt ze mną. Bezpośrednio z tej strony wysłać możesz do mnie mail z pytaniami, uwagami, sugestiami czy też skargami. Wiedz Drogi Czytelniku, że wszystkie maile czytam. Bądź jedynie cierpliwy jeśli oczekujesz mojej odpowiedzi – z racji na liczne obowiązki zdarza mi się odpowiedać na maile z opóźnieniem.

 

Życzę przyjemnej lektury i mam nadzieję, że będziesz częstym Gościem na mojej stronie!

 

Pozdrawiam serdecznie,

Wojciech Szymczyk