Wpisy Komentarze

Zapiski z Chin » Wpisy archiwalne

Świątecznie

Święto Bożego Narodzenia już jutro Z tej też okazji chciałbym Wam wszystkim życzyć w ten czas świąteczny pogody ducha – bo to w końcu o to chodzi w czasie tych Świąt. Ale też i radości ze spotkania z Bliskimi (tymi blizszymi i dalszymi).  … Czytaj wpis »

Wpis z kategorii: Chiny

Czym sie karmi czytelników w Polsce. Odsłona 2

Sprawa dotycząca ‘artykułu’ w internetowym wydaniu “Gazety Wyborczej” doczekała się ciągu dalszego. Tak to przynajmniej wygląda – kilka dni temu otrzymałem (nie bezpośrednio – ale poprzez osoby udzielające się na grupie dyskusyjnej polsko-chinskiej) odpowiedź od Pani Kruczkowskiej. Zanim pozwolę sobie zamieścić treść owego listu (robię to na blogu, a nie na grupie dyskusyjnej z prostego powodu – to na blogu dokładnie opisałem całą sprawę, wraz z argumentami – na grupie tylko zasygnalizowałem problem), kilka słów wyjaśnienia. 1. Pani Kruczkowska nie dotarła na niniejszą stronę, najprawdopodobniej nie dotarła też na stronę grupy dyskusyjnej, gdyż nie odpowiada na największy ‘zarzut’ – podpisania się pod artykułem imieniem i nazwiskiem. 2. Odpowiedź Pani redaktor to odpowiedź na list mojego brata, który opisał sprawę w liście do “Gazety Wyborczej” – ja poprzestałem na opisaniu sprawy na blogu i … Czytaj wpis »

Wpis z kategorii: Chiny

Czym sie karmi czytelników w Polsce…

Dawno mnie tu nie było. Cóż. Takie życie 🙂 Ale już jestem, z nowym pomysłem – a co, trzeba Was czytelnicy czymś zaskoczyć 😉 Żeby więc już Was dłużej nie trzymać w niepewności. Najpierw fakty: – tak, wiem – zaniedbuję bloga, pisanie ostatnio przychodzi mi z jeszcze większym trudem, niż kiedykolwiek – ale to tylko ze względu na inne obowiazki – tak, będę w dalszym ciągu pisał 🙂 Ale. Teraz ta nowość. Przeglądajac różne informacje, jakie można w Polsce przeczytać o Chinach, stwierdziłem, że nie pisze się nic ciekawego. A to, co próbuje się przedstawiać jako ‘ciekawe’ to albo stare, albo nieprawdziwe, albo jedno z drugim. Nie uzurpuję sobie wyłączności na wiedzę nt Chin. Ale też nie piszę czegoś, czego nie jestem w stanie sprawdzić, lub tez czego sam nie doświadczyłem. Dlatego tak … Czytaj wpis »

Wpis z kategorii: Chiny