Wpisy Komentarze

Zapiski z Chin » Wpisy archiwalne

PrzeLOTem

Szybko zakończył się ‘powrót’ Polskich Linii Lotniczych na trasę do Chin. Ile to trwało – dwa miesiące (na początku czerwca będzie ostatni lot)? To będzie chyba niekwestionowany rekord. Ten niechlubny. —– Ten pomysł od początku nie miał rąk i nóg. 1. Wszystko załatwiane było na szybko włącznie z pozwoleniem na przelot nad terytorium Rosji. więc i Rosjanie pokazali nam, jak się negocjuje. LOT nie dostał zgody na przeloty na terytorium rosyjskim. Więc trzeba było latać dłuższą trasą, a to oczywiście podwyższa koszty takiego lotu. 2. Lot do Pekinu. Czy Panowie z LOtu wiedzą, kto lata do Chin? Bo z tego, co ja widzę, to ludzie z Polski latają do Chin głównie w interesach, a nie na wycieczki. A jeśli interesy, to Szanghaj, Kanton, Hong Kong. Ale nie Pekin. 3. Zatrudnianie chińskiego personelu. Szanowni Panowie i Panie z … Czytaj wpis »

Wpis z kategorii: Chiny

Trzęsienia

Trzęsienia

Mogą być różne. Mniejsze, większe. Dające się we znaki i takie, obok których się przechodzi nie zdając sobie z nich nawet sprawy. Tak. Trzesięnia ziemi są różne. Dzisiaj, o godzinie 14.28, w prowincji Sichuan (czyt. Syczuan) miały miejsce wstrząsy o sile 7.8 w skali Richtera. Wstrząsy dały się odczuć także i w Szanghaju. M.in w biznesowej dzielnicy Pudong ewakuowano ludzi z budynków biurowych. Na szczęscie w Szanghaju obyło się bez ofiar. Tak się składa, że ja o tej … Czytaj wpis »

Wpis z kategorii: Chiny

Weekend nad jeziorem ze ślubem w tle.

Weekend nad jeziorem ze ślubem w tle.

Korzystając z zaproszenia znajomych, wybraliśmy się z Heleną do Hangzhou. Miejscowość ta, leżąca nieopodal Szanghaju (1.5-2.5 godziny pociągiem) słynie z jeziora znanego w całych Chinach. Nie była to moja pierwsza wizyta w tym mieście, ale jedna z niewielu, kiedy mogłem się wybrać do tego miasta z założeniem tyle prostym, co miłym – odpocząć. Tak się bowiem złożyło, że wybraliśmy się z okazji zaślubin naszych znajomych – Johna i Beaty. Pary niezwykle sympatycznej, z którą znamy się … Czytaj wpis »

Wpis z kategorii: Chiny