Wpisy Komentarze

Zapiski z Chin » Wpisy archiwalne

O dzieciach w Chinach

O dzieciach w Chinach

Nasza (Heleny i moja) znajoma oczekuje dziecka. Wiadomość radosna, ale czy jest to powód, żeby pisać o tym u mnie na blogu? Tak też myślałem, ale doszedłem w końcu do wniosku, że to może być ciekawy temat: Jakie są oczekiwania rodziców/dziadków co do płci przyszłego dziecka/wnuka/wnuczki? Podzielmy dla uproszczenia Chińczyków na miastowych (wykształconych) i poza-miastowych (niewykształconych) – oczywiście to tylko uproszczenie i sporo wyjątków, tym niemniej na potrzeby tegoż wpisu – możemy takie uproszczenie przyjąć. Dziadkowie … Czytaj wpis »

Wpis z kategorii: Chiny

Radosnych Świąt Wielkiej Nocy!

Drodzy Czytelnicy, składamy (Helena się dołącza) Wam serdeczne życzenia radosnych Świąt Wielkiej Nocy! Życzymy Wam, aby radość z tego dnia udzieliła się Wam i Waszym bliskim! … Czytaj wpis »

Wpis z kategorii: Różne

W zdrowym ciele zdrowy duch

W zdrowym ciele zdrowy duch

Tak oto po wielu latach (hmm, ładnych kilka uzbierało się na pewno) trzeba było przeprosić się z bieganiem. Pracy coraz więcej, obowiązków przybywa, a o formę trzeba dbać. I tak myśląc, coby tu porobić, żeby wagę trzymać w ryzach, wspomniałem na … bieganie (na siatkówkę czy koszykówkę nie ma ekpiy kiedy zebrać). Więc tak. Do biegania przekonałem Helenę (broniła się, ale w końcu poległa) i zaczeliśmy. Na początek, żeby jej nie przestarszyć – ot, takie … Czytaj wpis »

Wpis z kategorii: Chiny