Wpisy Komentarze

Zapiski z Chin » Wpisy archiwalne

Nabór do wojska, czy 'Mam talent'?

Nabór do wojska, czy 'Mam talent'?

Jakiś czas temu, przy okazji oglądania z Heleną wiadomości, uwagę naszą przykuła wiadomość o naborze do chińskiej armii. W Chinach wojsko cieszy się renomą i estymą – już to ze względów prestiżowych, już to finansowych. Nie dziwi więc cała rzesza młodych próbujących swych sił i usiłujących się dostać w szeregi wojaków. Oczywiście nie każdy ma szansę na karierę w wojsku – selekcja jest więcej niż ostra, zaś o przyjęciu w szeregi armii nie decyduje już … Czytaj wpis »

Wpis z kategorii: Chiny

Ping pong po chińsku

Ping pong po chińsku

I tylko mi się po głowie kołata pytanie – Chińczycy są tak dobrzy w tenisie stołowym czy badmintonie ze względu na komary i muchy i nieustanną z nimi walkę (a jak wiadomo ćwiczenie czyni mistrzem), czy może na fali popularności tych sportów w Chinach producenci łapek na muchy wpadli na genialny pomysł? 🙂 … Czytaj wpis »

Wpis z kategorii: Chiny

Wesołych Świąt!

Wesołych Świąt!

W ten czas świąteczny – wszystkim tutaj zaglądającym życzenia radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, zaś na Nowy Rok – spełnienia się wszystkich marzeń! Pozdrawiamy wspólnie, Helena i Wojtek … Czytaj wpis »

Wpis z kategorii: Różne