Wpisy Komentarze

Zapiski z Chin » Wpisy archiwalne

Góry chińskie, góry. Jeziora też.

Góry chińskie, góry. Jeziora też.

Góry moje, góry, jak moja kobita! Na złe i na dobre, na złe i na dobre, moje-ście… i kwita! /sł. Paweł Orkisz/ —– —– —– —– —– Poranek zastał nas w autokarze. Czekały nas cztery godziny jazdy, z jednej więc strony wcale nie dużo, z drugiej zaś – to jednak kawałek poza Szanghaj. Odpocząć trzeba, zaś okazja tym lepsza, że w mijającym tygodniu od poniedziałku do środy było w Chinach wolne (to w związku ze Świętem DuanWu – o którym … Czytaj wpis »

Wpis z kategorii: Chiny

O EXPO ogólnie – mini przewodnik

O EXPO ogólnie – mini przewodnik

Wejście na teren EXPO zaczyna się od odstania swojego w kolejce. W moim przypadku było to niemal 45 minut. Następnie przejście przez bramkę, obowiązkowa rewizja osobista, do tego prośba o otwarcie podręcznej torby, przejście przez bramki i oto jesteśmy na terenie wystawy. Tłum ludzi – to pierwsze, co trudno nie zauważyć. Część w różnokolorowych czapeczkach – znak rozpoznawalny chińskich wycieczek. Na czele takiej grupki przewodnik z obowiązkową flagą. Do tego masa turystów indywidualnych – tutaj … Czytaj wpis »

Wpis z kategorii: Chiny, EXPO, Szanghaj

Polska uśmiecha się w Szanghaju

Polska uśmiecha się w Szanghaju

W końcu udało mi się znależć odrobinę czasu na EXPO. Do tej pory w tym całym zabieganiu i nawale obowiązków najzwyczajniej w świecie nie było czasu. Ale że dostałem zaproszenie od pewnej chińskiej firmy do wizyty w polskim pawilonie to z okazji skorzystałem. Tak więc słów kilka o naszym pawilonie (zaś już jutro słów kilka o innych pawilonach i o tym, czy warto się wybrać). —– —– —– —— Polski pawilon. O kształcie naszego pawilonu … Czytaj wpis »

Wpis z kategorii: Chiny, EXPO, Szanghaj