Wpisy Komentarze

Zapiski z Chin » Chiny » Mały bohater

Mały bohater

Kim był mały chłopiec, który wraz z YaoMing’iem wprowadził wczoraj na stadion chińską reprezentację?

(zdjęcie pochodzi ze strony: Xinhuanet ).

Nazywa się Lin Hao, ma 9 lat i jest jednym z tych, którzy ocaleli z niedawno mającego miejsce tragicznego trzęsienia ziemii w prowincji Syczuan.

Gdy rozpoczęły się wstrząsy, chłopiec został uwięziony przez walący się budynek szkoły. Na szczęście przeżył i bez większych obrażeń udało mu się znaleźć wyjście z ruin.

Wydostał się tylko po to, by po chwili wrócić po swoich szkolnych kolegów – odniósł przy tym liczne obrażenia – najbardziej widocznym jest wciąż nie zagojona rana na głowie.

Napisal

Od 2005 w Chinach, gdzie mieszkam, pracuję, obserwuję i piszę :-)

Wpis z kategorii: Chiny · Tagi: , , , , ,

2 komentarze(y) do wpisu: "Mały bohater"

  1. Sts says:

    No i szkoda, że tego w naszej transmisji nie mowili. Nasi sprawozdawcy zresztą żenująco komentowali prezentacje państw- no trucie czesto prymitywne trzy po trzy , poziom szkoda mówić………….

  2. Wojtek says:

    Sts – polskiej TV nie oglądałem, więc nie wiem, co mówili. Ale się spodziewałem mając w pamięci ‘występy’ naszych ‘prezenterów’. Więc tego typu ciekawostki postanowiłem sam od czasu do czasu wyciągnąć i opisać.

    Swoją drogą to aż ciekaw jestem tego komentarza – widowisko otwarcia było ciekawe dla osoby wiedzącej, co ogląda. Osobom nie zainteresowanym Chinami ktoś powinien wyjaśnić, co Chińczycy pokazują, dlaczego w takiej a nie innej formie. Bo przecież wszystko jest ukryte w detalach a nie fajerwerkach.