Wpisy Komentarze

Zapiski z Chin » Chiny, Różne » Sylwester Marzeń z Omikronem

Sylwester Marzeń z Omikronem

O takim wydarzeniu wirus marzył – to rzeczywiście sylwester marzeń i omikron już zapowiedział, że też będzie, bo w sumie to zawsze chciał Zakopane zobaczyć. Taka okazja może się nie przydarzyć ponownie. 

 

A teraz poważnie – nie jestem w stanie pojąć tej logiki. Mamy po kilka TYSIĘCY zgonów tygodniowo z powodu COVIDa, a telewizja PUBLICZNA organizuje imprezę otwartą, Sylwestra Marzeń z Omikronem (oficjalnie nazywa się to Sylwester Marzeń z Dwójką, no ale wiadomo, kto będzie gwiazdą)

 

Czy niejakiemu panu Kurskiemu jest wszystko jedno? Ja rozumiem, że on może więcej (włącznie z kościelnym unieważnieniem małżeństwa, z którego ma trójkę dzieci), no ale świadome przyłożenie ręki do tego, że będą kolejne zarażenia, a co za tym idzie – być może – zgony poprzez organizację takiej imprezy? Czy w otoczeniu tego człowieka jest ktoś, kto może mu powiedzieć, że to co robi, jest niewłaściwe? 

 

 

Oto aktualne liczby. Tak, ja wiem, że nie wszyscy dowierzają liczbom z Chin, ale rozumiem, że nasze polskie liczby są właściwe? I nikogo nie przeraża ponad 12 tysięcy zgonów w samym tylko grudniu?

 

Napisal

Od 2005 w Chinach, gdzie mieszkam, pracuję, obserwuję i piszę :-)

Wpis z kategorii: Chiny, Różne · Tagi: , , , , , ,

11 komentarze(y) do wpisu: "Sylwester Marzeń z Omikronem"

 1. Anna says:

  “Nie ma covida, jest sylwester !”

  800 ofiar dziennie nie wystarczy ?
  Tragedia ! Gdzie ci ludzie mają rozum?

  Znalezione w sieci:

  “Wczorajsze wydanie “Wiadomości” TVP w przeważającej części poświęcone było sylwestrowej imprezie w Zakopanem, był to nawet news dnia. Czy w kraju nie ma ważniejszej informacji od przyjazdu Jasona Derulo? – krytykują widzowie.”

  Ta pandemia nigdy się nie skończy!

  1. Artur says:

   im nie chodzi o koniec pandemii, a o niekończącą się władzę. Jeżeli do kogoś ich porównać, to tylko do Enver Hoxha, Ceausescu, Erich Honecker.

 2. Wojtek says:

  Anna-nic wiecej nie mozna zrobic, poza pisaniem o tym i pietnowaniem tego kompletnego braku logiki w dzialaniach

  1. Anna says:

   Wojtek, masz rację.

  2. Artur says:

   Potwierdzam i dodam mój wpis “Zakopane…niedługo będzie to synonim nowej pandemii im. Kurskiego”

 3. stas says:

  No cóż TV pod rządami niejakiego pana Kurskiego jest już specyficzna – czyli sięga – no może lepiej nie dochodzić gdzie- bo chyba jednak odpowiada na jakieś gusta… ale rozrywka typu wielkie gwiazdy i ich wywody, kreowanie gwiazdy disco polo na króla estrady i kilka jeszcze innych tzw. “atrakcyjnych” programów może porazić i przerazić.
  No a działania typu wielka impreza – Sylwester z “2” czy też z POLSATEM – zwłaszcza w aktualnej sytuacji może budzić nie tyle zdziwienie co irytację.
  Wiadomo, że media wykorzystują koncepcję homo ludens- a człowiek w transie zabawy zapomina o wielu ważnych sprawach i może to o to chodzi?
  W ogóle jak nie popatrzeć to chyba skala tej pandemii nie nauczyła i chyba nie nauczy dyscypliny; no bo wtedy się okazuje, że to “rzecz o wolności i o równości” i zawsze może kogoś zezłościć- to tak już na koniec taka parafraza piosenki z filmowej opowieści o przygodach pana Kleksa:)

  1. Wojtek says:

   Stas – z tymi gwiazdami to wszędzie tak jest, choć w Chinach na przykład mam wrażenie, że jest pod tym względem jakoś bardziej normalnie i nikt z tych gwiazd nie stara się zrobić mędrców – ot, dobrze śpiewasz/grasz, to super, ale to wcale nie znaczy że masz coś mądrego do powiedzenia na temat, który ze śpiewem/graniem nie ma wiele wspólnego.

   Teraz dzięki socjal mediom poprzeczka już i tak jest tak nisko zawieszona, że naprawdę nie potrzeba wiele… A czy to jest robione, bo jest zapotrzebowanie, czy może to jest sztuczne ‘hodowanie’ sobie takiej widowni, to inny temat. Kurski za pieniądze z budżetu może się bawić i eksperymentować.

   Zaś co do jakiejś dyscypliny, to ja nie mam żadnych oczekiwań. To jest takie ‘każdy sobie rzepkę skrobie’. No ale to się zaczyna od góry i wystarczy popatrzeć na ten rząd, żeby się o tym przekonać…

 4. Artur says:

  Zakopane…niedługo będzie to synonim nowej pandemii im. Kurskiego

  1. Wojtek says:

   Arturze, czy imienia Kurskiego to nie wiem, ale na pewno w pewnym stopniu dzięki niemu. Inna sprawa, że go to i tak nie rusza, ważne, żeby się to wszystko jakoś kręciło

 5. baixiaotai says:

  Skoro chleba i igrzysk, to dają choć igrzyska, bo na chleb już za chwilę nikogo stać nie będzie.

 6. Wojtek says:

  BaiXiaoTai – masz racje, tak to wyglada. Tylko jak tego chleba zabraknie, to ludzie moge rzeczywiscie wyjsc na ulice – bo to bedzie wszystkich juz bezposrednio dotykalo. A nie wydaje mi sie, zeby byly srodki, zeby dalej dosypywac…