Wpisy Komentarze

Zapiski z Chin » Chiny » A ten znowu swoje…

A ten znowu swoje…

Czyli – ponownie – Szymczyk u Ślazyka. O czym to tym razem nie było!

O edukacji (znowu, a jakże). O Rosji i wydarzeniach ostatnich (choć już nie tak świeżych). O spowolnieniu w Chinach, które widać mniej lub bardziej, ale które jest faktem (to akurat zła informacja – nie tylko dla Chin).

Ale żeby nie było tak pesymistycznie – to na koniec o urlopach i wakacjach. Co jest akurat na czasie, bo autor tego bloga (w końcu) po 4 długiach latach w końcu ma okazję odpocząć. I to odpocząć poza Chinami! I muszę baterię naładować do pełna, bo po wakacyjnej labie czekać mnie będzie wypełniony lotami okres. Pewnie taki dłuższy – najpierw do końca roku. Ale z tego akurat się cieszę, bo cieszę się zawsze, gdy się dzieje i jest możliwość mierzenia się z wyzwaniami. Tych zaś w supply chain / sourcingu czy procurement nie brakuje 🙂

Żeby jednak nie przedłużać, zapraszam do oglądania, komentowania, polubień. Tak pod nagraniem u Leszka, jak i u mnie na blogu.

— —

Jeśli zaś chciał(a)byś posłuchać (jeśli nie miałeś droga/i Czytelniczko/Czytelniku mojego bloga okazji do tej pory, tudzież jeśli chcesz sobie przypomnieć) – zapraszam na tą STRONĘ – tutaj znajdziesz linki do wszystkich moich dotychczasowych nagrań

Napisal

Od 2005 w Chinach, gdzie mieszkam, pracuję, obserwuję i piszę :-)

Wpis z kategorii: Chiny · Tagi: , , , , , , , , ,

2 komentarze(y) do wpisu: "A ten znowu swoje…"

  1. Tomasz says:

    Oj widać sezon urlopowy, strasznie tu pusto. To ja będę pierwszy, ale króciutko uszanuje twój urlop. Wojtku chciałem na wiązać do jednego z wątków poruszonych u Leszka. Poruszyliście watek o oszczędnościach gospodarstw domowych w Chinch i natychmiast przypomniał mi się wywiad z Michael Pettis dla Blockworks Macro.
    https://youtu.be/XO8o0TO-rfg poruszył on podobny wątek i widzi w tym przeszkodę do ożywienie konsumpcji w Chinach. Ciekawy wywiad, jak znajdziesz chwile na urlopie obejrzyj, ciekaw jestem twojego zdania.
    Udanego urlopu 🙂

  2. Wojtek says:

    Tomek – ano sezon urlopowy, ale powoli wracam do prozy zycia.