Wpisy Komentarze

Autor

Witam wszystkich serdecznie,

 

Nazywam się Wojciech Szymczyk i od 2005 roku mieszkam, a od 2006 roku pracuję w Chinach.

W Państwie Środka znalazłem się nieprzypadkowo – dość powiedzieć, że pisałem moją pracę magisterską (poświęconą stosunkom gospodarczym polsko-chińskim) na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, zaś w Chinach znalazłem się w roku 2005 będąc studentem w Katedrze Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do Chin przyleciałem jako stypendysta rządu polskiego, zgłębiając język chiński w szanghajskim Uniwersytecie Fudan.

W trakcie mojego stypendium w Szanghaju podjąłem decyzję o pozostaniu w Chinach.


Pracowałem w Chinach między innymi dla firm:

• Komandor,

• Tuplex,

• Cersanit/Rovese

jako osoba odpowiedzialna za zakupy/sourcing.

Prowadziłem również 300 osobowy zakład produkcyjny Maflow (Grupa Boryszew, branża motoryzacyjna), zaczynając w Maflow od prowadzenia działow zakupów dla zakładów Maflow w Chinach i w Indiach.

 

Współpracowałem także z mniejszymi polskimi firmami służąc moją pomocą w negocjacjach z chińskimi firmami.

 

Jestem autorem opracowań dotyczących Chin dla PARP oraz PAIiIZ.

 

W 2014 roku otrzymałem certyfikat CPSM (Certified Professional in Supply Management) nadany przez amerykański Institute for Supply Management.

 

Obecnie pracuję w Chinach dla notowanej na londyńskiej giełdzie grupy TYMAN PLC, gdzie w ramach mojej pracy zarządzam biurem zakupowo-projektowym naszej grupy.

 

Jeśli korzystasz z Twitter’a – TUTAJ mnie znajdziesz. 

Zapraszam również do zaglądania na mój kanał na Youtube

—–

Żebyś Drogi Czytelniku nie czuł się zagubiony na mojej stronie, pozwól, że pokrótce omówię poszczególne zakładki:

 

  • Home – to główna strona ‘Zapisków z Państwa Środka‘, od tej strony rozpoczynasz wizytę na mojej stronie.
  • Zdjęcia – to galeria zawierająca wybrane przeze mnie zdjęcia z Chin. Przez tych kilka lat mojego mieszkania w Chinach zrobiłem ich całą masę, stąd też konieczność wyboru tylko niektórych z nich. Sa tu głównie starsze zdjęcia – nowe znajdują się bezpośrednio w moich wpisach.
  • Subskrypcja – z racji na moje liczne obowiązki wpisy na blogu nie ukazują się regularnie. Jeśli chcesz być powiadamiany mailowo o każdym nowym wpisie, skorzystaj z tej zakładki i postępuj zgodnie z wskazówkami. Proces subskrypcji jest prosty: jedynym wymaganiem jest posiadanie adresu mailowego, na który otrzmywać będziesz powiadomienia o nowych wpisach.
  • Mapa strony – to strona zawierająca wszystkie wpisy zebrane w jednym miejscu. Uporządkowane są one chronologicznie od najnowszego do najstarszego. Dodatkowo znajdziesz tutaj także wszystkie słowa/wyrażenia kluczowe, jakich używałem przy pisaniu kolejnych wpisów.
  • Kontakt – ta strona umożliwia kontakt ze mną. Bezpośrednio z tej strony wysłać możesz do mnie mail z pytaniami, uwagami, sugestiami czy też skargami. Wiedz Drogi Czytelniku, że wszystkie maile czytam. Bądź jedynie cierpliwy jeśli oczekujesz mojej odpowiedzi – z racji na liczne obowiązki zdarza mi się odpowiedać na maile z opóźnieniem.

 

Życzę przyjemnej lektury i mam nadzieję, że będziesz częstym Gościem na mojej stronie!

 

Pozdrawiam serdecznie,

Wojciech Szymczyk 

 

 

Translate/Tłumacz