Wpisy Komentarze

Zapiski z Chin » Chiny, Różne » Szymczyk u Ślazyka. TikTok i Mike Pompeo. Część 2

Szymczyk u Ślazyka. TikTok i Mike Pompeo. Część 2

Zapraszam dzisiaj do obejrzenia / odsłuchania drugiej części naszej ostatniej rozmowy u Leszka Ślazyka na jego kanale.

Jest i o TikToku i o Mike’u Pompeo i o tym, co media robią z nami i dlaczego myślimy potem o Chinach (ale nie tylko) z uprzedzeniami.Jeśli nie wiesz za bardzo o co chodzi z tym całym TikTokiem – polecam mój wcześniejszy wpis ( kliknij w poniższy obrazek)

Jeśli nie wiesz, co to jest DJI i dlaczego o nim w ogóle mówimy – poniżej znajdziesz link do mojego artykułu (kliknij w poniższy obrazek)


Jeśli nie miałeś okazji obejrzeć pierwszej części rozmowy – link znajdziesz poniżej


Linki do wszystkich moich dotychczasowych nagrań na youtube znajdziesz TUTAJ

Napisal

Od 2005 w Chinach, gdzie mieszkam, pracuję, obserwuję i piszę :-)

Wpis z kategorii: Chiny, Różne · Tagi: , , , , , , , , , ,

7 komentarze(y) do wpisu: "Szymczyk u Ślazyka. TikTok i Mike Pompeo. Część 2"

 1. stas says:

  No i jak zawsze z niepokojem dochodzę do wniosku – po kolejnej waszej rozmowie- media i wykorzystywane narzędzia manipulacji robią “swoje”- kto czyta książki- kto samodzielnie nawet wyciąga wnioski z tego co widzi w przekazie TV – albo lepiej różnych nowoczesnych przekazów medialnych w Internecie.
  To pewne, że jesteśmy świadkami rewolucyjnych zmian kulturowych.

 2. Wojtek says:

  Stas – musimy zatem troche optymistycznych argumentow wrzucic 😉 A tak na powaznie – niestety media nie edukuja, to jest po prostu tuba dla wszelkiego rodzaju informacji – i tych prawdziwych i tych nieprawdziwych. Trudno sie w tym wszystkim polapac, bo niby mamy dostep do niemal wszystkiego, ale problemem jest czas, ktorego zazwyczaj brak, zeby zglebic jakis temat. I potem sa efekty – wszyscy szukaja latwych odpowiedzi na trudne pytania i wziecie maja Ci, ktorzy twierdza, ze takie odpowiedzi maja.

 3. Tomasz says:

  Nie wiem, czy mogę dorzucić swoje trzy grosze, zawsze prowadzicie tu dyskusje samotnie ?

 4. Wojtek says:

  Tomasz – zapraszam Tomaszu – to w dalszym ciagu blog kameralny, ale wszelkie koemntarze mile widziane 🙂

 5. […] Wojtek on Szymczyk u Ślazyka. TikTok i Mike Pompeo. Część 2"Tomasz – zapraszam Tomaszu – to w dalszym ciagu blog kameralny, ale wszelkie koe…" […]

 6. Tomasz says:

  Przepraszam, że kazałem na siebie czekać, ale jakiś taki pokręcony dzień.
  Nawiąże do Waszego spostrzeżeni o manipulacji i ogłupiającej roli mediów, tych tak zwanych legacy media, a zwłaszcza TV i RMF – to już inny wszechświat. Zastanawialiście sie nad przyczyną tego spadku jakości przekazu ? Odnoszę wrażenie iż przyczyną jest śmierć tych mediów, stały się tworem zombi żywiącym sie tanią sensacją i emocją. Zabił je postęp technologiczny i zmiany nawyków konsumentów młode pokolenie nie ogląda TV. Jedyny sposób na zachowanie pływalności to tania sensacja.
  Wojtku ty ostatnio zacząłeś karierę na Twitterze, jak wyglądał twój pierwszy tydzień ? Ja zrobiłem sobie po tygodniu przerwę bo miałem dość, wszystko wszędzie naraz, próba nadążenia to mission impossible 🙂

 7. Wojtek says:

  Tomku – mamy podobną ocenę – media żywią się już głównie emocjami i żyją z ich nakręcania. Od czasu do czasu pojawiające się dobre rzeczy są przykrywane (ale i finansowe) z tych ogłupiających, których zadaniem jest nakręcanie emocji. Najlepiej tych złych emocji, bo dobre też niekoniecznie się dobrze sprzedają. I tak oto spiralą lecimy coraz niżej.
  Co do Twittera – zacząłem na spokojnie, tzn nie śledzę zbyt wielu osób, bo jest tego wszystkiego za dużo a i często jest to jedno i to samo. Nie jestem publicystą, nie żyję z tego, więc nie muszę czytać wszystkich 😉 A i tematy różne żyją tutaj raptem przez kilka godzin 🙂